Näohooldus

Kuidas teha kindlaks oma nahatüüp?

Nahatüübid

Nahatüüp määratakse rasunäärmete aktiivsuse astme ja nende arvu järgi. Rasunäärmed eritavad rasu saladust – rasu, mille ülesandeks on kaitsta nahka niiskuse kadumise ja agressiivsete keskkonnategurite (näiteks äärmuslikud temperatuurid ja mikroorganismid) toime eest.

Sõltuvalt rasunäärmete aktiivsusest eristavad eksperdid 4 peamist nahatüüpi: normaalne, kuiv, kombineeritud ja rasune.

Erinevad nahatüübid vajavad erinevat hoolt, et hoida neid tasakaalus, korrigeerides rasunäärmete tööd: rasuse naha puhul vähendada nende aktiivsust ja kuiva naha puhul suurendada.

Normaalne nahk

Kui teil on sile nahapind, ilmub hilisel õhtul kerge õline läige, mustad täpid praktiliselt puuduvad ja teil on nahal mugav tunne (ilma kuivuse ja pingulduseta) – teie nahk kuulub normaalsesse tüüpi .
Normaalne nahatüüp ei vaja korrigeerimist, hooldus peaks olema suunatud puhastamisele, niiskustasakaalu säilitamisele ja kaitsele.

Kuiv nahk

Kui teie nahk on õhuke, pole rasust läiget, poorid praktiliselt ei avaldu ja puuduvad “mustad täpid” – komedoonid, samal ajal kui tunnete pidevalt pingul ja kuivustunnet – on teie nahk kuiva tüüpi.

Kuival nahal puuduvad lipiidid, mistõttu vajab see täiendavat toitmist.

Kuivale nahale mõeldud kreem peaks olema rikkaliku ja toitva tekstuuriga.

Rasune nahk

Kui nahk on tihe ja juba 1-2 tundi pärast pesemist tekib rasvane läige, esinevad laienenud poorid ja mustad täpid – teie nahk on rasust tüüpi.

Rasune nahk vajab põhjalikumat puhastamist kui teised tüübid. Puhastusvahendiks vali rasu reguleerivaid taimeekstrakte sisaldavad vahutavad geelid.

Rasusele nahale mõeldud kreem peaks seda samaaegselt niisutama ja vähendama rasunäärmete aktiivsust.

Erinevad taimeekstraktid või hüaluroonhape võivad anda niisutava efekti, tsingikompleksid, niatsiinamiid, nordihüdroguareetiline, aselaiinhape ja teised aga rasureguleeriva toime. Oluline on, et rasusele nahale mõeldud kreem ei sisaldaks toitvaid õlisid, mis võivad rasunäärmete tegevust veelgi tõsta.

Kombineeritud nahk

Kui teie nahal on kombineeritud 2 erinevat tüüpi (näiteks “T-tsoonis” rasune: otsmikul, ninal ja lõual ning teistes piirkondades normaalne) – on teie nahk kombineeritud tüüpi.

Kombineeritud nahahooldus põhineb samadel põhimõtetel nagu muud tüüpi nahahooldus. Tuleb kindlaks teha, millist tüüpi märgid on kombineeritud naha puhul ülekaalus, ja vastavalt sellele valida sobivad tooted.

Vaata tooteid oma nahale→

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga